Opis
Od czasów budowy wieży Babel zdarza się nam natrafić na interesujące materiały w nieznanych nam językach. Wtedy na pomoc przychodzą słowniki i opracowania gramatyk różnych języków.
Badaczy tekstów z okresu najbliższego wieży Babel z pewnością zainteresują pozycje dotyczące języków antycznych, takie jak: Page H. Kelley: Biblical Hebrew an introductory grammar; wyd. William B. Eerdmans 1992 lub Słownik łacińsko-polski, polsko-łaciński.
Przy trudnościach ze współczesnymi tekstami warto zaopatrzyć się w pozycje pomagającymi w spotkaniu z teraźniejszym Lingua franca – językiem angielskim. Można stosować klasyczne słowniki, takie jak Słownik polsko-angielski, angielsko-polski; wyd. Langenscheidt 2004. Ciekawym rozwiązaniem są pozycje tworzoną z myślą o nauce języka. Dwa najważniejsze angielskie uniwersytety wydały dedykowane temu podręczniki. Dzięki załączonych nagraniach można uczyć się nie tylko zapisu, ale też wymowy – i to bez znajomości złożonego alfabetu fonetycznego. Która uczelnia lepiej sobie z tym poradziła? Zapraszam do zakupu i sprawdzenia:
- Oxford Wordpower: Słownik angielsko-polski z indeksem polsko-angielskim
- Cambridge Advanced Learner’s Dictionary with CD-ROM
Na języku angielskim współczesny świat się nie kończy. Warto poznać też języki sąsiednich krajów. Jedną z pomocnych pozycji jest Słownik polsko-niemiecki, niemiecko-polski ; wyd. Langenscheidt 2004.
Czasami nawet ktoś ponoć mówi w naszym języku, ale zasób jego słownictwa znacznie przekracza nasz własny. Aby zapobiec niezrozumieniu z powodu własnej ignorancji warto poznawać także swój język. Polecam w tym celu między innymi monumentalny 11 – tomowy Słownik języka polskiego W. Doroszewskiego.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.